Her şeyin çözümü teoriler...

1 beğenilme 0 beğenilmeme
12 okuma
8 Temmuz 2017 Kısa Devre kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) yazdı
Kuantum mekaniği bize göstermiştir ki her sorunun çözümü aynı anda mümkün değildir. Buna en iyi örnek Heisenberg belirsizlik ilkesidir. Bu yasaya göre elektronların yerini ve momentumlarını aynı anda ölçmek mümkün değildir. Heisenberg ayrıca bu zerrelerin yerlerinin kesinlik kazanması durumunda, momentumlarının giderek daha belirsiz olduğunu bulmuştur. Momentumlarının belirli olduğu durumlarda ise yerleri belirsizlik kazanmaktadır.

Satranç oynayanlar bilir. Her konum için uygulanabilecek sabit ve mükemmel bir plan veya her konumda geçerli olacak güzel mucize bir hamle yoktur. Bunların yerine her konum için farklı plan ve farklı güzel hamleler vardır. Hayali konumlarla değil var olan sorunlarla ve konumla ilgilenirsiniz.

Durum böyleyken bütün sorunları çözdüklerini iddia eden teorisyenler nasıl mantar gibi çoğalmaktadır. Üstelik bu teorisyenler bulduklarını hafif çarpıtarak da olsa bilimsel ve teknolojik gelişmeleri kullandıklarını da biliyoruz. Önce hayali bir takım varsayımlar ve arkasından yine hayali çıkarsamalar.

Her şeyin çözümünün aynı anda mümkün olamayacağını, bir sistemin mükemmelleştikçe tutarsız olacağını, tutarlı oldukça da mükemmeliyetten uzak olduğunu Gödel'in ispatlamış olmasına rağmen neden bunu algılayamadıklarını merak ediyorum.

Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili hikayeler

1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 19 okuma
12 Haziran 2017 Tarihin Tozu kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (6,198 puan) yazdı
1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 9 okuma
8 Temmuz 2017 Tarihin Tozu kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) yazdı
1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 18 okuma
3 Temmuz 2017 Rakun Psikolojik Vaka (6,198 puan) yazdı
2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 38 okuma
8 Temmuz 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Bana Özel yazdı
1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 85 okuma
3 Eylül 2017 Kısa Devre kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (6,198 puan) yazdı
Yetersiz Bakiye; küçük kayıpların, başarısızlık hikayelerinin, ezik olayların kısacası tarihin ortanca çocuklarının sayfası. Tüm bunlara rağmen yıkılmamış, mutlu ve tüm başarısızlıklarını gülerek anlatabilen, tesellisi olan züğürtlerin sayfası. Biliyoruz ki sizin de başınızdan yüzlerce küçük başarısızlık, onlarca büyük başarısızlık ve bir kaç tane de iyice acınası olaylar geçmiştir. Siz de hikayenizi yazın. Beraber gülelim.
yetersiz bakiye
Anti kişisel gelişim sayfası.
...