Kırgınlık

2 beğenilme 0 beğenilmeme
11 okuma
6 Temmuz 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Bana Özel yazdı
Bu günlerde sürekli beni bozan bir şeyler oluyor. Cidden canım sıkılıyor, anlamsız yere tokat yiyen çocuk gibi, oturup ne yaptım da böyle oldu diye sürekli bir geçmiş didikleme sürecine giriyorum.

4 yıl önce bariz sorunlar yaşadığım bir ilişkinin içindeydim. Sarhoş olduğumuz bir gün bana, benden korktuğunu söyledi. Yediğim en sağlam tokatlardan biriydi. Benim birlikteyken hiç samimi olmadığı, hiç kendi gibi olmadığı anlamına geliyordu benim için. Üstelik zaten kaldıramayacağını düşündüğümden kendimi gerçekten göstermemiştim ona. Yine de korkutucu olmayı başarmışım. Ciddi ciddi bir süre bu hezimetin acısını yaşadım. Sonra ilişki bitti. Bu meseleyi de rafa kaldırdım.

Yaklaşık 15 yıldır tanıdığım bir dostum var, birbirimiz hakkındaki tüm dile getirilemeyen durumları biliriz. Bir saçmalık yaptığımda “yapıp yapamayacağımı görmek istedim” açıklaması yeterlidir onun için. Ama garip bir durum vardır aramızda, benim arkadaşlarımla tanışmaz, bende onun arkadaşlarıyla tanışmam. Hayatımıza girip çıkan insanlarla ilgili konuşuruz genelde, ama genel olarak birbirimizin alanına müdahale etmeyiz hiç. Bir akşam bilgisayarımın başında otururken, (bilgisayarımı rahatça teslim ettiğim tek insandır) mesleki bir sitede için hazırladığım uzun bir makaleyi gördü. Okuduktan sonra yaptığı tek yorum “beni çok korkutuyorsun” oldu. Çok bozuldum, daha önce bu kelimeyle ilgili anım nedeniyle belki. Cılız bir “niye ama?“ çıktı ağzımdan. İşin, çevrendeki insanlar, uğraştığın o garip şeyler, benimle yaptıkların o kadar çelişkili ki bazen hangisinin gerçek olduğunu sorguluyorum, yanımdayken gerçek olup olmadığını bilmiyorum dedi. Bu ilkinden bile ağır bir tokattı benim için. Konuşamadım bile. Hepsi gerçek dedim sadece. Tekrar konuşmadık bu konuyu, aslında tekrar ortaya çıkarmaya cesaret edemediğim bir konuydu.

Dün akşam birlikteydik, bir sitede oyun oynuyorum, oyun oynarken de oyuncularla yazışabiliyoruz. Oyun oynuyorum, insanlara takılıyorum, eğleniyorum. Adamın biriyle oynuyorum, bu arada bir şehirle ilgili yazışıyoruz. Ne yaptığını biliyorum dedi. Oyunu mu kast ediyorsun diye sordum, hayır adamı dedi. Onunla ilgilenmiyorum sadece birlikte oyun oynuyoruz dedim. Çok sinirlendi, her zaman bunu yapıyorsun, ilgilenmediğin insanlarla konuşuyorsun, samimi oluyorsun, onlarla kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyorsun, düzenlerini alt üst ediyorsun, onlar teslim olunca da bırakıp gidiyorsun, umursamıyorsun, hiçbir sınırın yok, oysa insanların duvarları var, o duvarları yıkıp sonra da hiç bir şey olmamış gibi davranamazsın diye bağırdı. Niçin bu kadar sinirleniyorsun, hiç tanımadığımız bir adamımı mı kıskanıyorsun dedim. Birlikte oynayalım diye çok ısrar etmiştim, üye olmayı bile kabul etmemişti. Bunun o adamla ilgisi yok dedi, ortak geçmişimizden tanıdığımız kadınları ve erkekleri saymaya başladı. Geçen kış mailleştiğim, iletişimle ilgili kesinti olunca meraklandığım kişiyi sordu, bilmiyorum dedim, eskisi kadar zaman ayıramıyorum ona, ama ara sıra yazışıyorum hala. Hepsiyle oynadın, benimle de oynuyorsun dedi. Bu kişi benim dostum dediğim nadir insanlardan biri. Yanındayken bile yalnız kalabildiğim, her şeyi ayrıca açıklamaya gerek duymadığım, hayatımla ilgili çok fazla şeyi tüm açıklığıyla bilen biri. Belki de biriydi. Saçma sapan bir kavganın ardından çıkıp gitti. Bana kırgın olduğunu biliyorum, ona söylemeye fırsat bulamadığım ise, bu duruma benim ondan da çok kırılmış olduğum.

Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili hikayeler

2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 14 okuma
5 Temmuz 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Bana Özel yazdı
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 25 okuma
16 Ağustos 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) yazdı
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 31 okuma
10 Ağustos 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) yazdı
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 21 okuma
19 Temmuz 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (6,198 puan) yazdı
2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 12 okuma
Yetersiz Bakiye; küçük kayıpların, başarısızlık hikayelerinin, ezik olayların kısacası tarihin ortanca çocuklarının sayfası. Tüm bunlara rağmen yıkılmamış, mutlu ve tüm başarısızlıklarını gülerek anlatabilen, tesellisi olan züğürtlerin sayfası. Biliyoruz ki sizin de başınızdan yüzlerce küçük başarısızlık, onlarca büyük başarısızlık ve bir kaç tane de iyice acınası olaylar geçmiştir. Siz de hikayenizi yazın. Beraber gülelim.
yetersiz bakiye
Anti kişisel gelişim sayfası.
...