Yemek

2 beğenilme 0 beğenilmeme
21 okuma
5 Temmuz 2017 Hobiler - Uğraşlar kategorisinde Bana Özel yazdı
Geçen gün sevgilimle internette konuşuyoruz. Buna direkt birkaç kere söylemiş olmama rağmen işine gelmediği için anlamazlıktan geldi. Küçük aklımla başka bir yolla deneyeyim dedim. Hep derler ya, bir kadın her istediğini yaptırabilir erkeğe! İyi de nasıl kısmını bilmiyorum, ama deniycem. Bu kadınlık derslerinin bir kısmında ben uyuya kalmışım herhalde. Nasıl yaptırılır bilmiyorum. O küçük oyunlardan hiç haberim yok. Önümde yapıldığında da ohaaa lan kandırıyorsun adamı diyorum. Sonra bir adamın nasıl bu kadar salak olabildiğine inanamayıp, salak bi adamla kadının ne yapacağı gibi şeyleri düşünmeye başlıyorum. Bilmiyorum, belki aşk tamamen bir karşılıklı kandırış oyunu.

Neyse işte, bu kandırma kandırılma oyunları bana fazlasıyla Marslı psikolojisi gibi geldiğinden öncesinde direkt söyledim. Ne zaman senin pişirdiğin bir şeyi yiyeceğiz? Tamam, yemek pişirmek zahmetli ve uzun olur, bari bi kere sabah uyandığımızda bana kahvaltı hazırla. Her seferinde kıvırdı. Aslında kahvaltıyla aram hiç yoktur. İnsan yataktan çıkar çıkmaz niye masaya oturup yemek yer, daha gözünü bile açamamışsın, açlığını nasıl fark ediyorsun? Neyse belki yemek yapmak uzun ve meşakkatli bir iş geliyordur, kahvaltıya da fitim. Yani nedir ki kahvaltı, çayı demle peynir zeytin domates. Bunu herkes yapabilir. Yemek yapan adam acayip hoş görünüyor bana, direkt + 3. Adamla sadece bir iki konu hakkında mı konuşabiliyorum, olsun yemek yapabiliyor! Gerçekten yemek yapabilen adam peri masalı gibi bir şey benim için. Yemek yapabilen adam derken kastettiğim şey Ümit Usta değil tabiî ki, Cafe Fernando’nun sahibi Cenk gibi bi adam. http://cafefernando.com/turkce/

Neyse küçük aklımla buna oyun yapıyorum. Direkt göstermek işe yaramıyorsa, gitmesini istediğin yola takip edeceği taşlar döşe:

Dedim ki, “harika bir blog keşfettim, adam yemek yapıyor, üstelik blogunda yayınladığı fotoğrafları kendi çekiyor – ki harika fotoğraflar çekebiliyor – ama başka bir işi daha var reklâmcı (yemek yapan adam +3 ise, yaratıcı adam +5 dir), yeme de yanında yat durumu, bu adam kesinlikle bir ilah!

Böyle övdüm blogu ve adamı. Niyetim tamamen bana yemek yapmasını sağlamak için teşvik etmek. Yani merak etsin, benim böyle ilgimi çeken blog neyin nesiymiş diye baksın, tariflerin kolaylığını görsün denesin, adamın biri yapabiliyorsa bende yapabilirim desin, yalnız yaşıyor kendine pişirir en azından, bi gün bana da sıra gelir elbette.
Sonra mı, tamamen dötümde patladı,

– Ona ulaşmaya çalışmalısın bence.
– Ulaşmaya çalışmak mı? Cenk’e mi? Niye ki, yani adamı beğeniyorum, yaptığı işleri takdir ediyorum, ama niye ona ulaşmaya çalışayım ki?
– Ben birinin hakkında böyle düşünüyor olsaydım, yani onun için ilah falan diyor olsaydım kesinlikle onunla birlikte olmaya çalışırdım.
– (İç sesim tehlike çanları çalıyor, bu konuşmanın böyle gitmemesi gerekiyordu) Onunla birlikte olmak mı? Adamın yaptığı işi beğeniyorum sadeceee !
– Ben bir kadın için böyle düşünsem kesinlikle onunla birlikte olmak isterdim, ulaşamıyorsam da aklımdan çıkmazdı, seninle sevişirken falan onu düşünürdüm herhalde.
– Ne?? yani, benimle sevişirken başkasını mı düşünüyorsun??? (Birazdan bi yıldırım olup kafasına ineceğim, o kadar öfkeliyim, konu nerelere geldi)
– Hayır, tabii ki, ben öyle bir adam olmadığım için ayrılırdım senden. Başkasına ilah derken nasıl seninle olayım.
– Ya ben ne kadar beğendiğimi anlatmak için öle dedim, adamın ilah bi tarafı yok, esmer mi sarışın mı bilmiyorum, neye benzediğini bile hatırlamıyorum.

Hala diretiyor, olsun tanışmalısın bence falan diye. İşim var diyip kapattım iletişim penceresini. Tamamen bilerek konuyu saptırdı. Adım gibi eminim ki linki tıklamadı, neden söz ettiğime bakmadı bile. Gayet bilinçli olarak benim sinir olacağım bir alana çekti konuyu. Uyuz!

Hani kadınlar istediklerini yaptırabiliyorlardı, canım ben beceremiyorum sen yapar mısın diye bakkala sorsan açamadığın kavanoz kapağını açtırırsın zaten. Yemek yaptır da görelim.

Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili hikayeler

1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 6 okuma
23 Haziran 2017 Hobiler - Uğraşlar kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (6,198 puan) yazdı
2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 18 okuma
8 Ağustos 2017 Kısa Devre kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (6,198 puan) yazdı
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 21 okuma
19 Temmuz 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (6,198 puan) yazdı
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 17 okuma
8 Temmuz 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Bana Özel yazdı
2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 38 okuma
8 Temmuz 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Bana Özel yazdı
Yetersiz Bakiye; küçük kayıpların, başarısızlık hikayelerinin, ezik olayların kısacası tarihin ortanca çocuklarının sayfası. Tüm bunlara rağmen yıkılmamış, mutlu ve tüm başarısızlıklarını gülerek anlatabilen, tesellisi olan züğürtlerin sayfası. Biliyoruz ki sizin de başınızdan yüzlerce küçük başarısızlık, onlarca büyük başarısızlık ve bir kaç tane de iyice acınası olaylar geçmiştir. Siz de hikayenizi yazın. Beraber gülelim.
yetersiz bakiye
Anti kişisel gelişim sayfası.
...