Rüzgar

2 beğenilme 0 beğenilmeme
5 okuma
4 Temmuz 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Bana Özel yazdı
Bunu burada, belki de hiç okuyamayacağın bir yerde yazıyor olmanın bir anlamı var mı bilmiyorum, ama özür dilerim. Niyetim bu değildi.

Daha önce yazdığın, yıpratıcı olmayan kasırgaya benziyorsun, seninle iletişim penceresini açınca çevremde dönüp duran beni bütün bağlarımdan koparan sert bir rüzgâr gibisin, kendimi bu rüzgâra bırakıp beni uçurmandan çok büyük keyif alıyorum dediğinde, çok gülmüştüm de “kuzey” demiştim, aslında anlamayacağını bilerek. Dün sabaha karşı “benim için çok önemlisin”, “seninle yazıştığım gecelerin sabahında uyandığımda gülümsüyorum, gün daha güzel geçiyor” dediğin an, tehlike çanları kulak zarlarımı patlatmıştı bile, ama geç kalmıştım, biliyordum.

Bütün gece yazışmamızın benim için özel bir anlamı yok. Yazarken zamanı da kaçırıyorum, ipin ucunu da, lafın nereye gidebileceğini hesap edemiyorum ya da karşımdakinin bundan nasıl etkilenebileceğini. Bunu sana ilk yazışmalarda söylemiştim zaten, yazarken gevezeyim. Zaten aklıma düşen düşünce anında klavyeme geçiyor, ben aslında ne sana ne de bir başkasına yazıyorum, kendime yazıyorum. Planlamadan kurgulamadan yazıyorum, yazdıklarımı seninle birlikte okuyorum. Bu sende olabilirsin bir başkası da. Onun için lütfen ama lütfen bu çok acayip çok özel bulduğun iletişime başka bir anlam yükleme. Zeki değilim, özel biri değilim, benzerliklerimiz olsa da aslında sana benzemiyorum, seni hissediyor olsam bile, bunun karşılıklı olmadığını biliyorsun.

Bir oyun oynamıştık seninle, “masanın üzerinde ne var?”, benim uyduruk oyunlarıma hep şüpheyle yaklaşıyorsun ama benim masamın üzerindekileri merak ettiğin için yazmıştın masanın üzerindekileri. Ben hile yaptım, masanın üzerine baktım, aralarında hiçbir bağ bulunmayan ve senin ilginç bulacağını düşündüğüm nesneleri yazdım sadece, oysa sana yazmadığım, benim için ilginç olan şeyler de vardı masanın üzerinde, ya da henüz onlar hakkında konuşmak istemediğim başka şeyler de. O nesneleri sana yazarken, neye takılacağını biliyordum, onun hikâyesinden hoşnut kalacağını biliyordum. Evet, senin takıldığın o minik obje de benim için çok özel ve değerlidir, ama vazgeçilmez değildir, aslında hiç biri vazgeçilmez değil, onlara o anlamları yükleyen, onların hikâyelerini oluşturan, onları renklendiren benim. Bunu her şeye yapabilirim, çamaşır mandalı için bir öykü oluşturup onu anlamlandırabilirim ama mandaldır işte. Bu öyküyü birine anlatınca da özel bir mandala sahip olduğum sanılır ama bir anlık bir oyun işte, diğerlerinin arasına bırakırım sonra.

Sende benim için çok önemlisin, ama lütfen buna gereğinden fazla anlam yükleyip beni senden uzaklaşmak zorunda bırakma. Bana bir şey sorma ki, duymak istemediğin şeyleri söylemem gerekmesin. Yürüyoruz işte, durup bana bakmaya başlarsan bende durmak zorunda kalırım. Seni uçuran rüzgâr durursa, düşersin.

Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili hikayeler

2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 25 okuma
16 Ağustos 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) yazdı
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 31 okuma
10 Ağustos 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) yazdı
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 21 okuma
19 Temmuz 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (6,198 puan) yazdı
2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 11 okuma
6 Temmuz 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Bana Özel yazdı
2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 12 okuma
Yetersiz Bakiye; küçük kayıpların, başarısızlık hikayelerinin, ezik olayların kısacası tarihin ortanca çocuklarının sayfası. Tüm bunlara rağmen yıkılmamış, mutlu ve tüm başarısızlıklarını gülerek anlatabilen, tesellisi olan züğürtlerin sayfası. Biliyoruz ki sizin de başınızdan yüzlerce küçük başarısızlık, onlarca büyük başarısızlık ve bir kaç tane de iyice acınası olaylar geçmiştir. Siz de hikayenizi yazın. Beraber gülelim.
yetersiz bakiye
Anti kişisel gelişim sayfası.
...