Ben ile başlayan cümleler

+1 oy
42 okuma
18 Haziran 2017 Kişisel Bakın kategorisinde Karga Ağır Vaka (8,330 puan) yazdı
"Ben şöyle yaptım," , "Ben böyle yapardım" veya "Ben şuyum, ben buyum" gibi ben ile başlayan her cümle aslında bir başarısızlık durumunun yansımasıdır. Ne olduğunu, ne yaptığını kendine ve karşındakine ikna etme sürecidir. İnandırmaya çalışmaktır. Genellikle söylenen cümlenin altında yatan en az iki veya üç hikaye vardır. Örneğin "Ben dobrayım, açıksözlüyüm" diyen birisi mutlaka defalarca patavatsızlık yapmış ve bundan dolayı da zor durumlara düşmüştür. Üzmüştür, üzülmüştür.

Cümlelerinde ben diye başlayanlara çaktırmadan hikayelerini sorun. Bir şekilde anlatacaklardır. Belki metaforik ve şifreli bir şekilde. Ama görün bakın dikkatli dinlerseniz altından neler çıkacaktır.

"Ben komik birisiyimdir" diyen birinin komik olduğunu falan sanmayın. Şapşiklikler yapmıştır, gülünmüştür kendisine. Aslında komiktir de. Hikayelerine gülüp hakkaten çok komikmişsin derseniz alınabilir bile.

1 cevap

0 oy
18 Haziran 2017 Rakun Psikolojik Vaka (7,135 puan) cevapladı
Özellikle kişisel gelişimcilerin imaj yaratmak için bolca kullandığı bir kelimedir.

İlgili hikayeler

+1 oy
1 cevap 31 okuma
10 Ağustos 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Karga Ağır Vaka (8,330 puan) yazdı
+1 oy
0 cevap 17 okuma
15 Temmuz 2017 Hobiler - Uğraşlar kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (7,135 puan) yazdı
+2 oy
0 cevap 9 okuma
6 Temmuz 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Bana Özel yazdı
+2 oy
0 cevap 12 okuma
+1 oy
0 cevap 47 okuma
18 Haziran 2017 Genel Durumlar kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (7,135 puan) yazdı
Yetersiz Bakiye; küçük kayıpların, başarısızlık hikayelerinin, ezik olayların kısacası tarihin ortanca çocuklarının sayfası. Tüm bunlara rağmen yıkılmamış, mutlu ve tüm başarısızlıklarını gülerek anlatabilen, tesellisi olan züğürtlerin sayfası. Biliyoruz ki sizin de başınızdan yüzlerce küçük başarısızlık, onlarca büyük başarısızlık ve bir kaç tane de iyice acınası olaylar geçmiştir. Siz de hikayenizi yazın. Beraber gülelim.
yetersiz bakiye
Anti kişisel gelişim sayfası.
...