Spiritüel Kadın Nasıl Tavlanır?

1 beğenilme 0 beğenilmeme
124 okuma
12 Eylül 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) yazdı
Etrafınızda sayıları gittikçe artıyor. Kimisi meditasyon yapıyor, kimisi yoga, kimisi Reiki, kimisi Feng Shui… Bazılarının elinden astrolojik haritaları eksik olmuyor hatta sizinle ilişkisini bile yıldızların o an ki konumuna göre belirliyor. Kryon, Ramtha, İçinizdeki Güç tarzı kitapları okuyorlar ve bazıları size de okutturmaya çabalıyor. Gizemli ve egzotik havalarını inkar etmek olanaksız. Bir spiritüel kadınla karşı karşıyasınız; peki, ona nasıl yaklaşacaksınız? Hepsinden önce nedir yahu bu spiritüel kadın? Ne yer, ne içer; nerelerde gezer; özellikleri nedir ve nasıl tavlanır?... Başlıyoruz…

Spiritüel Kadın mı? Nasıl yani?

Yukarıda saydığımız tüm ilgileriyle birlikte aslında spiritüel kadın,. İyi niyetinden dolayı az buçuk saf, bu saflığın suistimali sonucu kalbi kırık, bu kalbi kırıklıklar sonucu da özünde mutsuz bir kadın tipidir. Bu yüzden, sürekli mutluluk arayışı içindedir. O yüzden nice nice kitapları devirir; herkese mutluluk öğretmeye çalışıp mutlu olur; fırsat buldukça vaaz verir; ortam gevşeyince de etrafını ciddiyete davet eder.

Bol bol gülümser; etrafa az buçuk ürkek ve biraz safça bakar; ying yang sembollü dövmelere bayılır; otantik eşya dükkanlarını talan eder; çoğunlukla ortalamanın üstünde güzelliğe sahiptir (birçoğu da taş gibidir); hızma gibi şeylere hastadır; sigara tiryakisidir; kavga ortamında lafları inceden inceye beş beş geçirir ve üniversite mezunudur…

Çok zekidir ve sezgileri çok kuvvetlidir. Hatta aralarında medyumluk yapanı, geleceği görebileni, astral seyahat yapabileni bile bulunur. Allah’tan, telepat olan nerdeyse hiç yoktur da aklınızdan geçeni okuyamazlar, eğer çıkarsa da ondan çekinmeyin; açık olun iyice, zaten o ana kadar her haltınızı bilip halen karşınızda oturuyorsa, sizden hoşlanıyordur.

Ortalama bir kadına göre, kendisine güveni çok daha fazladır. Bazılarının erkek enerjileri çok güçlüdür ve resmen kodumu yamulturlar. Ayrıca, zeki oldukları için, mizahı algılama yetenekleri de çok gelişmiştir. Reiki’ye, nerdeyse yüzde 90’ı bulaşmıştır ve güzel kızların çoğu Reikici’dir.

Yalnız şunu vurgulamak gereklidir ki spiritüel kadın, diğer kadınlardan farklı bir imaj çizmekle birlikte, sonuçta kadındır. Dünyadaki bir kadında görebileceğiniz süslenme, dırdır etme, dedikodu, kapris yapma vs. vs. gibi birçok özelliği, yumuşatılmış ve biçim değiştirmiş olarak bu modelde de görebilirsiniz. Fakat mesela ortalama bir kadın terk edildiğinde hırstan ve üzüntüden, bilmeden bahçedeki antep süs biberlerini yiyip, ciğeri yanmış şekilde, sağa sola koşturan huskyler gibi davranırken spiritüel kadın, okuduğu bilgilerin de etkisiyle, bu ayrılışlarda bir hayır arar durur ve kaderine razıdır. Bu ayrılığın, ona bir sürü hediyesi olacağını düşünür ve bir de üstüne, size sarılır ve teşekkür eder; siz de ona ööle şaşkın şakın bakakalırsınız.

Bununla birlikte modelin en büyük özelliği, kendisinin asla kalıba koyulamayacağını ve böyle sınırlamalar içinde anlatılanların kendisi olmadığını, üstüne basa basa vurgulamaktır. Fakat tüm bu vurgularına rağmen spiritüel kadınlar da tıpkı diğer kadınlar gibi aşağıda da görülebileceği üzere kendi içlerinde rahatlıkla kategorilendirilebilinir.

4 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
12 Eylül 2017 Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) cevapladı
Spritüel Kadın Tipleri

Mistikler
Mistik tipin en belirgin özelliği, önünden geçerken sürekli tütsü kokusu aldığınız, ama kapısındaki maskları görüp, pek de yanaşmadığınız otantik mağazalardan çıkmamaları; çıkmadıkları gibi, Navajo Kızılderilisi Yumuşak Bulut'un 11’inci yüzyıldan kalma kreasyonlarını da üzerlerinden çıkarmamalarıdır. Bir nev'i ayaklanmış Hereke halısı gibidir. Genelde Carlos Castaneda falan okurlar ve az buçuk da büyüye, mistik ayinlere falan yatkındırlar. Bunlar kendi içlerinde ikiye ayrılırlar ve özellikle ilişkisel anlamda iki tipin ortası pek yoktur. Bir türü pek işin felsefesinde olmayıp, daha çok görsel olarak takılanlardır ki, birçoğu bir şeyler biliyor gibi görünseler de, içleri tıntındır ve böyle konulardan konuşanlara, hele de az buçuk bir şeyler bilenlere atlarlar. Bunları az biraz bilginizle bile tavlamak çok zor değildir; yalnız içlerindeki boşluk, duygusal alana da yansıdığı için, uzun süreli ilişki anlamında bir şey beklemeyin. Zaten siz onu bırakmasınız bile, o sizi bırakır; çünkü, aslında ne istediğinin o da farkında değildir. Bu tür, çiftleşme anlamında da pek sorun çıkarmaz, ama kolyelerini, yüzüklerini falan çıkartmadan sevişmeye kalkarsanız, oranız buranız çizilebilir; sonra o çizikler enfeksiyon kapabilir falan, demedi demeyin.


Bu türün ikinci bölümü ise, yine kendi içinde ikiye ayrılır: Bu ayrım, özellikle cinselliğe bakış açısında görülür. Bir defa bu kadın türü, spiritüelliği muhtemelen binlerce yıllık öğretiler üzerinden götüren, az buçuk o bilginin rahibesi kıvamına ulaşmış ve öyle üç-beş astral seyahat muhabbetiyle kandıramayacağınız bir türdür. Çoğunun yanında, adamın vaftiz olası gelir. Ayrımları şurdadır ki, bir kısmı harbiden rahibedir ve kendilerini ilişkiye ve cinselliğe toptan kapatmıştır. Bir kısmı da ilişkiyi, ağırlıklı olarak da cinsel ilişkiyi, bir ibadet gibi görür; böylesi de adamı dindar eder, hatta ilahi bile söyletir. (Bilmem anlatabildim mi?) ;)


Peki, bu türe nasıl yakınlaşacaksın? Zaten az biraz tüyo verdim: Görüntüdeki mistikler için bir-iki kitap okuman, az biraz kendine gizemli hava vermen, biraz da (çok değil) entelektüel faaliyetler içinde bulunman yeterlidir; adamı fazla zorlamaz.

İkinci tür içinse de benim bildiğim bir doğa dini manastırı var, oranın adresini, telefonunu veririm sana; gider eğitim alırsın. Zaten o eğitimden sonra da, karıymış kızmış derdin kalmaz; vatana, millete hayırlı olur gidersin. Rahibelerin ikinci cinsi için hiç heveslenme; o, seni yeterince güçlü ve hazır bulursa gelir sana, öyle şebeleklik yaparak falan olmaz o iş.


Şifacılar

İkinci tip "şifacı"lardır. Bunların başında da Reikiciler gelir. En rahat erişilebilecek spiritüel kadın modelidir: Bir kere, ortak konuşma konunuz vardır; Reiki dersleri ve toplantıları aracılığıyla, ortak tanışma ve buluşma mekanınız da vardır ki delikanlı adam daha ne ister?

Şifacılardan iyi sevgili olur; uzun ilişki yaşamaya da son derece müsait tiplerdir. Kullandıkları teknikler harbiden işe yaramaktadır ve bu yüzden kendilerini ruhsal olarak dengeleyip dururlar ve pek baş ağrıtmazlar. Çoğu, çok derin spiritüel bilgilere dalmadığı için, daha çok bir 'dünya kadını' görüntüsündedir. Zaten, birçoğu daha yolun başındadır ve Reiki onlara yeni bir giriş olmuştur. Güzellik ortalaması, özellikle 20 ila 30 yaş arasındakilerde bayağı yüksektir; yuzde 70'inin orasında burasında dövme, ya da kolye, yada yüzük olarak Japonca Reiki yazısı olur. (Hele dövme olanlar, çok daha çekici olur.) Dediğim gibi yakınlaşması, tanışması ve kaynaşması çok rahat bir türdür. Özellikle masaj yapanını da bulursanız, kaçırmayın derim ben. Hem uzun bir ilişki, hem dırdır etmiyor, hem masaj yapıyor, hem de enerji veriyor; daha ne istenir ki, bir kadından be.
Spiritüelciler

Üçüncü tip, "spiritüelci"lerdir. Bunların ömürleri her nev'i spiritüel kitaplar, medyumik kanal bilgileri, meditasyonlar, falan filanla geçer. Acayip maymun iştahlıdırlar ve gördükleri her şeye atlarlar; çocuk parkına gidip de her oyuncağa bir anda binmek isteyip, neye bineceğine karar veremeyip, ortada mal mal dolaşan çocuk gibidirler.

Bunlar kesinlikle uzak durulması gereken bir türdür. Bir defa, neyi istediklerini bilmedikleri için kararsızlardır; her şeye atladıkları için karman çormanlardır; zaten ruh halleri allak bullaktır; eee burada, bir de kendi curcunalarına mutlaka ve mutlaka sizi de çekmek isteyecekleri gibi bir durum söz konusu olacağı için, sizi de çorba edeceklerdir. Kendinizi, bir gün Kryon'un yeni mesajlarını dinlerken; diğer gün meditasyon yaparken; diğer gün spiritüel bir grubun toplantısına giderken; bir başka gün dünyadaki enerjinin sert olduğu bahanesiyle terk edilmişken; bir sonraki gün aslında bunların karma çözülmesi olduğu ve sizi affettiği için, sizinle olabileceği muhabbetini dinlerken; sonra da bir gün, bir yazıda bağımlılıklarınızdan kurtulun dediği için, gene terk edilmişken... (bu uzaaar gider) bulabilir ve en sonunda kafayı çizebilirsiniz. Bu da vatana aslanlar gibi gençler yetiştirecek Türk evladına ters kaçar. O yüzden, siz siz olun sakın bu türe yanaşmayın.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
12 Eylül 2017 Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) cevapladı
Boşanmış Tek Çocuklu Dullar

Dördüncü tip, "boşanmış tek çocuklu dul” modelidir. Aslında bu modelin spiritüellikle falan alakası yoktur; normal hayatta da görülebilir, ama spiritüel kadın adını alıp, hele bir çocuk doğurup da, en az bir kere boşanmamışı yoktur. Bu noktada, "spiritüel olmak" kavramı bilgisayar virüsü gibidir ve bulaştığı kadını tek çocuklu dul bırakır. Aslında bu olay, büyük ihtimalle şu aralar 20'li yaşlarını yaşayan kızlarımızın da ileride katılacağı bir kategoridir; çünkü, zaten bu model ilk evliliğini 20 ila 25 yaş arasında yapmıştır.

20'li yaşlardaki spiritüel kızların en büyük hobilerinden birisi, kendisinin ağzına eden az biraz psikopat ve sorunlu bir herife deliler gibi aşık olup, sonra da onla koşa koşa evlenmektir. Çoğunun, evliliklerinin daha ilk haftalarında akılları başlarına gelir: Deliler gibi aşık olduğu adam hastanın tekidir ve o bunu, evlenene kadar görmezden gelmiştir. Eh, toplumsal mutluluk, hedef olarak bilinçaltlarımızda yer alan evlilik gerçekleştikten ve illüzyonlar ortadan kalktıktan sonra, bir anda gerçek görülür ve çocuktan sonra da o, ya da bu şekilde boşanılınır falan.Bu türle ilişkiye girmek hiç zor değildir; yeter ki, az biraz adam olun. Bir kere, bunların ömrü psikopatlar arasında geçtiği ve sonrasında da uzun yalnızlık dönemleri geçirdikleri ve bir yandan da veledin sorumluluğunu taşıdıkları için, birileriyle birlikte olup, düzgün bişiler yaşamaya acayip açtırlar. Burada "düzgün" kelimesinin altını çizerim; çünkü bunlar, "götürülmeye" en müsait tür olarak görünse bile, özellikle spiritüel olanlarla bu muhabbete girmek, ancak tek yolla mümkündür: Karşınızdaki hatun, halen "deneme-yanılma" metodunda takılı kalmışsa. Bu metottan ağzı yananlar ise, yoğurdu çok sıkı üflerler ve hayatın çemberinden geçtikleri için de, öyle kolay lokma değillerdir. Birçoğu zaten 35 yaş üstü oldukları için ne istediklerini bilen, deneyimli tiplerdir. Öyle kolay kolay, spiritüel muhabbetler yapayım da kandırayım ayaklarını yemez. Özellikle "olgun kadın" fantezisi hayali kuran 25 yaş civarları için şunu söyleyebilirim ki, kesinlikle "çıtır" muhabbetlerine bayılmalarına rağmen, ancak onların liginde bir olgunluk gösteriyorsanız, sizinle birlikte olurlar. Az biraz sorunlu, psikopat bir tip olduğunuzu hissediyorsanız, bunlara pek yanaşmayın zaten; sizinle abla modunda arkadaşlık ederler. (Siz gidin 20'liklere takılın. Onlar, "nerde benim psikopatım, nerede benim hayatımı karartacak adam" diye ortalarda vik vik gezmektedirler.)

Eğer az biraz olgun, biraz da konuşmasını bilen bir tipseniz ve karşınızdakine uzun ilişki adamı tipi olduğunuzu hissettirebilirseniz ne ala... En güzel kadın modellerinden biridir: Sizden beklentisi olmaz; güzel sözler söyleyin, hoş sürprizler yapın, romantik davranın; çişe çıkartılacağını anlayan köpek gibi mutluluktan yerinde duramaz. 20'liklerin aksine, oturmuş bir kişiliği olduğu için, dırdırı, sorunu az olur. Sizden önce düşüneceği bir çocuğu olduğu için, dikkatini size döndürmez, ki bu da ilişkiyi rahatlatır. Çocuğu, muhtemelen sizi anasına pazarlamaya uğraşacaktır ve ilişkiniz iyi olacaktır, falan filan... Yalnız, bunların değişmez iki eşantiyonu vardır: Gay bir arkadaş ve evlerinde kedi-köpek. Bunlara alerjiniz yoksa, güzel bir ilişkiniz olacaktır. Tavsiye edilir.

Dengeli Kadınlar

Beşinci ve son model ise "Dengeli" kadın modelidir ki bu, "zaman makinesi" gibi, teoride olan, ama pratikte rastlanmayan bir şeydir. Gerçi, şurası da kesindir ki, teori bir gün pratiğe geçecek ve "zaman makinesi" icat edilecektir, ama bu noktada şu soru ortaya çıkmaktadır: "Bizim ömrümüz, bunu görmeye yetecek midir?".

El cevap: Zaman makinesini icat edip, bundan beş yüz sene sonrasına gitmek, bu modelle tanışmak için en uygun fırsat olacaktır. (Çok da gerçekçi bir yanıt oldu bence.)

Peki nerede bulunur bu Spiritüel Bacılar?

Bunları günlük hayatta en yoğun bulabileceğiniz mekanlar, spiritüel dernekler, ruhsal gruplar veya toplantılardır. Buralardaki spiritüel kadın yoğunluğu, AKP'ye Karaman ilinden oy verenlerin yoğunluğundan fazladır. Bağda bekleyen üzümler gibi yirmisine, otuzuna birden rastlarsınız. Gerçi, çoğu teyzeniz yaşındadır, ama aralara serpiştirilmiş gençler de bulunabilir. Ayrıca da tecrübeyle sabittir ki, bu teyzelerin çoğunun güzel kızları vardır. Hele hele, siz onların gözüne girdiğinizde, sırtınız yere gelmez. Kadın milleti, bir diğerinin referansıyla yaşar. Bir erkek hakkında söylenen olumlu sözler, hele bir kadından, hele ki annesinden geliyorsa, daha başlarken sizin hanenize bir artı yazılır. Keza yukarıda da bahsettiğimiz gibi Reiki grupları toplantıları da spiritüel kadın potansiyeli açısından oldukça zengindir.Spiritüel kadınlar internette de bol bol bulunurlar, ama sanal alem bir yarının, diğer yarıyı götürme çabalarıyla fazlasıyla dolu olduğu için, burası biraz zorlu bir alandır. Ama birkaç tüyo verebilirim size: ICQ, bu konuda zengin ve stabil bir ortamdır. ICQ white pages'ın hobbies, religion ve mystics kısımlarından, spritüelliğe ilgi duyan “female”lara ulaşabilirsiniz. Ama şunu baştan bilin, ICQ'daki "female"ler kolay kolay yanıt vermezler size, hele ki olaya "selam" ile girerseniz havanızı alırsınız. Kızımıza zaten bir sürü mesaj yağdığı için, aralarından farklı olduğunuzu belli eden bir olta atmanız gereklidir. Eh, bu oltayı atabilecek kadar beceriniz de yoksa, boşuna spiritüel kadın aramayın; bu türün zekası ve sezgileri oldukça gelişmiştir ve sizin selamınızdan, niyetinizi çakarlar. Haa, bu arada kendinize düzgün bir nik bulmanız çok önemlidir. "Yakışıklı34, SeyitBattalGazi, RomantikPrens, GecelerinAdamı, Eros134..." gibi nikleriniz varsa, internette spiritüel kadın arayacağınıza, bari porno site gezin, hiç değilse verdiğiniz elektrik ve telefon parası karşılığında bir şeyler alırsınız. Eğer aklınıza bir nik gelmiyorsa "Kryon, Ramtha..." yazın gitsin, cevap alma olasılığınız çok artar.

Bir de e-mail gruplarında rastlayabilirsiniz onlara; tabii bunun için, spiritüel konu bazlı grupları bulmanız gereklidir. (yahoogroups’tan aratın bir sürü bulursunuz) Eh, adamakıllı muhabbetlerle ortamda tanınırsanız, yanıt olma olasılığınız çok yüksektir. Ama bu ortamlardaki kızlar, genelde çok ciddidirler ve bilgisayarın başına geçen çoğu kadın gibi kasılırlar ve kasıldıkça da düşünceler arasında boğulur kalırlar. Çoğunun, size attığı mail’lerden pek bir şey anlamazsınız; zaten anlayacak olsanız, kadın gelirdiniz dünyaya ki, kadın gelenlerin çoğu da kendinin ne dediğini anlamaz; erkeğin onu anlamasını bekler.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
12 Eylül 2017 Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) cevapladı
Kız karşımda… Yetişin n’apcam ben!!!

Hah, diyelim kızı buldunuz ve o karşınızda oturuyor. Onun spiritüel bilgilere olan ilgisini de biliyorsunuz. Öncelikle, böyle bir kızla iletişim kurabilmek için, altyapınızın çok iyi olması şarttır. Akaşa Yayınları’nın tüm serisini okumuş olmanız, Tanrı ile Sohbet’leri hatmetmeniz, Kryon necidir bilmeniz, en az birkaç ruhsal deneyim yaşamanız veya ruhsal aktivitelere aktif biçimde katılmış olmanız, ama en önemlisi astrolojiden az buçuk çakıyor olmanız gerekmektedir.

Dünya üzerinde, nerdeyse hiçbir kadın burç muhabbetine dayanamazken, spiritüel kadında, bu olay aşılmıştır. Bunların bazıları artık burç uyumlarını, yükselen burç olaylarını falan aşmış, doğum haritalarına göre falan konuşmaktadır. Gerçi, erkeklerden pek bir şey ummadıklarından, az buçuk bilginiz bile yetecektir. Burç muhabbetinden girebilirsiniz olaya.
Burçlara dikkat!!!

Zaten kişisel deneyimlerinizle burçlar hakkında aşağı yukarı bir fikriniz oluşmuştur. Ayrıca internetteki çeşitli sitelerden de bilginizi arttırabilirsiniz. Kısaca burçlarına göre kadınları özetlemek gerekirse: Akrep, Boğa ve Aslan kadınları zorlu kadınlardır. Adamın resmen iflahını gevretirler ki Akrep bunu sessiz ve sinsice, Aslan apaçık yapar; Boğa ise fazlasıyla dobradır. Bunların ardından Koç ve İkizler kadını gelir ki Koç dikliği, İkizler ise kararsızlığı ile delikanlıyı yorar. Yengeç, Balık ve Başak güzel kadın burçlarıdır. Yengeç duygusaldır, Balık biraz saftır ve ipini nereye çekersen oraya gidebilir, Başak çok sadıktır ama titizliği adamı deli edebilir. Terazi burcun sembolü gibi dengelidir, Yay ise biraz fazla hareketlidir ele avuca sığmayabilir, Oğlak kontrolün kendisinde olmasını sever ve bazen çok katı olabilir, Kova ise idealistliğin ve özgürlükçülüğün ölçüsünü kaçırabilir. Tabii ki tüm bu burçların bir sürü olumlu ya da olumsuz özelliği vardır fakat ilk muhabbet sırasında bu temel özellikleri vurguladığınızda her ne kadar olumsuz gibi görünse de kadınların bunları duymaktan hoşlandığını gözleyebilirsiniz.Eee, ya sonra?

Diyelim ki, burç muhabbetine girdiniz ve onunla iletişim kurdunuz; eee, ya sonra?

Böyle durumlarda, lafı dolandırıp mistik muhabbetlere getirin konuyu: “Ya, geçen gün uyurken, kendimi bedenimin dışında buldum; rüyaydı sanırım, çok korktum; size de oldu mu?” falan gibisinden dalın muhabbete. “Hey koçum hey, o dediğine astral seyahat derler, biz gidip geliyoruz” mealinde bir cevap verirse, bilin ki, karşınızdaki konuya hakimdir ve açığınızı bulursa sizi yer. Ama “Yaaa, bizim arkadaşın da başına öyle bir şey geldi” falan diyorsa, istediğiniz kadar bilgi satıp hava atın. (Tabii bir şeyler bildiğinizi varsayıyoruz) Bu konuda az bileni tavlamak daha kolaydır, ama iyi bilen kızların hem enerjisi çok yüksektir, hem tavırları çok farklıdır ve resmen “tadından yenmez”ler, ama onlar da her kula nasip olmazlar.Spiritüel kadınlar karşısında ortalamanın altında bir performans vermeniz, onun entelektüel ilgisini çekmeyeceği için, şansınız zayıflayacaktır (her şeyin başı eğitim yani). Eğer bu konularda bir şey bilmiyor da, böyle bir kıza aşık olmuşsanız ve bu konuları öğrenmek istiyorsanız, derneklere veya gruplara falan takılın, bol bol okuyun, internetteki siteleri ve tartışma gruplarını izleyin. Hem hani belki kazayla içsel yolculuğunuz başlar da kendiniz hakkındaki bazı sorulara yanıt falan bulursunuz, faydası dokunmuş olur kızın size. Hele sırf onun için bu çabaya girmiş bir erkeği görmek, spiritüel kızı uçuracaktır. Bu garibanlar, genelde hep kendilerinden bir şeyler verdikleri ve karşılığında da havayı aldıkları için, kendileri için bir şey yapıldığında, acayip mutlu olurlar.O kadar da kolay lokma değil hani…

Kadın adı verilen hayat formunun en temel özelliklerinden biri de, “Kolay kadın olarak algılanma korkusu”dur. Bu yüzden, size karşı ne kadar istekli olsa da bir ‘kanırtma’ devresi yaşatacaktır. Biz erkekler, duygularımıza kolayca kapılıp, kendimizi akışa hemen bırakma konusunda ‘sabırsız’ davranabilirken, kadınlar en delice aşk durumlarında bile, kendilerini tutmayı başarabilirler. Ortalama bir kadın, bu ‘kanırtma’ evresinde ‘naz yapmak’ olarak algılayabileceğimiz tavırları sergilerken, spiritüel olanlar karmalarını, kendi iç hesaplaşmalarını, dünyada yeni var olan enerji değişimlerinin kendi ruhsal titreşimlerine olan etkilerini, ruhsal tekamüllerini vs. ortaya süreceklerdir. Siz, karşıdakinin size sunduğu bu bahanelere kendinizi kaptırır da, oyununa girerseniz yandınız; töbe gözüne giremezsiniz onun. Çünkü, bunları öne süren kızımız, size aynı anda da, “Bakalım beni anlayabilecek kadar zeka ve anlayış kırıntısı taşıyor musun, o hoş suratın altında. Eğer bana layık olabilecek bir şeyler varsa, direk bunların ardındaki ‘sevilmeyi isteyen’ kadını görürsün; yok oyunlarıma gelirsen, aylarca karmalarımla uğraştırır dururum seni; taa ki beni anlayabilecek birini bulana kadar” demektedir.


Değer mi peki tüm bu çabalara?

Sonuçta şunu söyleyebiliriz ki spiritüel tür oldukça zeki ve yediği kazıklardan bayağı tecrübe sahibi olduğu için ciddi emek, sabır ve zeka isteyen kadınlardır. Ama tüm bu süreç sonunda alacağınız ödül ortalamanın üzerinde zekaya ve güzelliğe sahip, iyi huylu, sorunlarını size yıkmaktan çok kendisi çözmeye çalışan, çoğunlukla gülümseyen, çok fazla dırdır etmeyen, egzotik görünümlü, sadık ve çok sağlam bir eş ise çabalamaya değer...

Hasan Sonsuz Çeliktaş yazmış, derki.com da yayınlamış...
1 beğenilme 0 beğenilmeme
16 Mart 2018 misafir cevapladı
16 Mart 2018 düzenledi
Yazar, kadınları bile kategorize ediyorum öyle de zekiyim imajı çizme çabası dışında; kadınları kategorize etmeye kalkan bu ve bunun gibi erkek tipleri hangi kategoriye giriyor birde bunları fark edip bunların tespitini yapsa ozaman gerçekten aralarında bazısının kafası çalışıyormuş derdim ama maalesef kendilerini hiç fark edemiyor böyle tipler..
24 Mart 2018 Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) yorumladı
Haklısın. Ben bu yazının kendisini başarısızlık hikayesi olarak eklemiştim zaten. Yazarın başarısızlık hikayesi.

İlgili hikayeler

1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 15 okuma
2 Temmuz 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) yazdı
1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 7 okuma
9 Temmuz 2017 Kısa Devre kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) yazdı
1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 17 okuma
17 Temmuz 2017 İş Dünyası kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) yazdı
1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 27 okuma
11 Temmuz 2017 Eğlence Felaketleri kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) yazdı
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 104 okuma
25 Temmuz 2017 Kısa Devre kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) yazdı
Yetersiz Bakiye; küçük kayıpların, başarısızlık hikayelerinin, ezik olayların kısacası tarihin ortanca çocuklarının sayfası. Tüm bunlara rağmen yıkılmamış, mutlu ve tüm başarısızlıklarını gülerek anlatabilen, tesellisi olan züğürtlerin sayfası. Biliyoruz ki sizin de başınızdan yüzlerce küçük başarısızlık, onlarca büyük başarısızlık ve bir kaç tane de iyice acınası olaylar geçmiştir. Siz de hikayenizi yazın. Beraber gülelim.
yetersiz bakiye
Anti kişisel gelişim sayfası.
...