Sosyal Ağlar

1 beğenilme 0 beğenilmeme
50 okuma
22 Ağustos 2017 Anti Kişisel kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) yazdı
Son zamanlarda internete giren hemen hemen herkesin hayatında son derece etkin olan sosyal ağ siteleri gündemimizde. Bunların bir kaçı ise almış başını gitmiş durumda. Bazen dolaşırken veya bir yerlerde otururken insanlara bakıyorum da yaşadıkları şeyleri hemen sosyal paylaşım ağlarında arkadaşlarına duyurmak oluyor.

Artık neredeyse, yaşamıyorlar, sadece yaşadıklarını paylaşıyorlar. Yolda bir ünlü gördüklerinde hemen yanına gidip cep telefonları ile fotoğraf çektiriyorlar. Ardından da facebookta yayınlıyorlar hemen. Bu arada fotoğrafı çekilen ünlüye hal hatır sormak yok, iki çift laf etmek yok.Yine bir başka şahit olduğum olay. Bir eğlence ortamında, yaşanılanları, çekilen fotoları internete yetiştirmek için, başkalarına duyurmak için erkenden kalkan insanlar. Eğer yaşadığınız şey güzelse, bunun tadını çıkarın. Yok ama güzel değilse o zaman neden internette duyurmaya çabalıyorsunuz. Güzel değil ama güzelmiş gibi yapıyorsanız veya başkalarına duyurmaktan daha çok haz alıyorsanız o ayrı konu.

Bir de sosyal ağlar yüzünden ilişkileri bozulan sevgililer var ki ayrı bir başlık konusu. Eklediklerimi niye beğenmedim? Sen benim paylaştıklarıma bakmıyor musun? Neden ilişkisi var seçeneğini işaretlemedin? Bilmem kimi niye ekledin? Neden hep kızları (veya erkekleri) ekliyorsun? şeklinde sorular yüzünden biten ilişkiler bana çok komik geliyor.

İnsanlar neden yaptıkları şeylerden, yaptıklarını duyurmak kadar zevk almıyorlar? Bizi sosyal ağlarda ne yaptığımızı duyurmaya iten şey nedir?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
28 Ağustos 2017 misafir cevapladı
Hep kadinlari ekleyen birini (ve benimde gozume sokan) bende hayatimda tutmazdim. Ve bence bu komik degil. O kisinin bir sorunu oldugunu gosterir bence bu durum. Bir insanin surekli birilerini eklemesi de normal degil BENCE. ne kadar cok bencem var üf. Banane ben istemiyorum. Komple benim olmali. Tamam arada nefes alsin diye birakirim ama sadece nefes alip almadigini da kontrol ederim:D sonucta arkamdan is ceviredebilir?! Gecen gun bu gibi huylarimi anlamis olan kocam bana yavsak dedi;D tamda tepesinde nefes almasina engel olmaya calistigim anlardan birindeydik gene.degisik akil denemeleri yapmaktan vazgecemiyorumda.cok guldum tabi..yavsak nedir ya.ama agrimada gitti acikcasi. Ben hic oyle dusunmemistim cunku.. Yalaka deseydi tamam ama yavsak cok itici. Karsindaki istemedigi halde yavsiyorsun yani.cok fena..yavsaklar oyledir cunku.pisliktirler.yalaka olsan gene iyi.ne bilim daha naif ve tatli sanki onlar..yavsaklik ust level bi pislik.üff ne alaka.ayrica sosyal medyayi sevmem.ama stalklamaya bayilirim.gerci vazgecmem gerek artik! Bu yavsaklikta benim boyle bi basarisizlik hikayemdi iste.bunlardan dolu var doluu. Valla kim ne dusunurse dusunsun. Sıkbogazsa sıkbogaz. Yavsaksa yavsak. Ben bunu seviyorum bence bu tatli. Sevmiyosan benden uzak dursaydin kardiş. Zorla tepene mi bindik?! Basta tatli olan her sey sonradan bayar zaten. Bal bile biraz yenir mesela.. ben demistim ama bastan.neyse gene dertlesiriz sonra::D burda dertlesiyorum boyle uluorta ama kusura bakmiyosunuzdur ins.boyle kimliksiz kimliksiz dertlesmek cok guzel.ay ne kadar yaraliyim ben ya boyle..iliskisel basarisizlik abidesiyim adeta;( neyse..arada gulumsediyseniz ne mutlu. Gulumsemediyseniz de o sizin yavsakliginizdir artik.

İlgili hikayeler

1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 25 okuma
26 Temmuz 2017 Anti Kişisel kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (6,198 puan) yazdı
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 68 okuma
29 Haziran 2017 Kişisel Bakın kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (6,198 puan) yazdı
2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 18 okuma
8 Ağustos 2017 Kısa Devre kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (6,198 puan) yazdı
2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 102 okuma
28 Haziran 2017 Kişisel Bakın kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (6,198 puan) yazdı
1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 23 okuma
18 Haziran 2017 Kişisel Bakın kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (6,198 puan) yazdı
Yetersiz Bakiye; küçük kayıpların, başarısızlık hikayelerinin, ezik olayların kısacası tarihin ortanca çocuklarının sayfası. Tüm bunlara rağmen yıkılmamış, mutlu ve tüm başarısızlıklarını gülerek anlatabilen, tesellisi olan züğürtlerin sayfası. Biliyoruz ki sizin de başınızdan yüzlerce küçük başarısızlık, onlarca büyük başarısızlık ve bir kaç tane de iyice acınası olaylar geçmiştir. Siz de hikayenizi yazın. Beraber gülelim.
yetersiz bakiye
Anti kişisel gelişim sayfası.
...