İlişkileri tüketmek

2 beğenilme 0 beğenilmeme
25 okuma
16 Ağustos 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) yazdı
16 Ağustos 2017 Karga düzenledi
Bizler ilişkilerimizi tüketiriz. Tıpkı bir yemeği tüketir gibi. Bu tüketim merak duygusuyla bağlantılıdır. İlişkinin ilk başlarında karşımızdaki sevgilimizi merak ederiz. Her şeyini. Geçmişini, düşüncelerini, duygularını. Zamanla bu merakımız bizi öğrenmeye güdüler. Öğrendikçe merakımız ve ilgimiz azalır. O kişiyle olan bağlarımız farklı bir şekle dönüşmeye başlar. O kişiyi artık kalıplaşmış öğrenmişliklerimizle değerlendirmeye başlarız.

Ayrıca kendi tecrübelerimden edindiğim bazı deneyimlere göre, insanların bazı özellikleri başkaları tarafından bilindiğinde bir beklenti oluşturuyor ve doğallığını kaybediyor. Benim bazı eğilimlerim var mesela çok severim. Fakat bunu ne zaman öğrenseler, dile getirseler artık aynı etkiyi alamıyorum. Sanki doğal isteğim bir nevi zorunluluk, sorumluluk duygusuna dönüşüyor.

İlişkilerimiz tükendiğinde malesef geriye dönüşümü olmuyor. O yüzden meraklarınıza yenik düşüp sevgilinizi tüketmeyin. Aslında yaşamınızda hiç bir şeyi tüketmeyin. Onlara dokunun, etkiniz olsun, etkilenin ama tüketmeyin.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
17 Ağustos 2017 yetersiz Vasati Üye (860 puan) cevapladı
Bazısı çok uzaklaşıyor ve sınırlar koyup duruyor, bazısıda sümük gibi yapışıyor, bu ikisi arasında uyumlu bir denge var, onu bulmak lazım.

İlgili hikayeler

1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 31 okuma
10 Ağustos 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) yazdı
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 21 okuma
19 Temmuz 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (6,198 puan) yazdı
2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 11 okuma
6 Temmuz 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Bana Özel yazdı
2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 12 okuma
2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 14 okuma
5 Temmuz 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Bana Özel yazdı
Yetersiz Bakiye; küçük kayıpların, başarısızlık hikayelerinin, ezik olayların kısacası tarihin ortanca çocuklarının sayfası. Tüm bunlara rağmen yıkılmamış, mutlu ve tüm başarısızlıklarını gülerek anlatabilen, tesellisi olan züğürtlerin sayfası. Biliyoruz ki sizin de başınızdan yüzlerce küçük başarısızlık, onlarca büyük başarısızlık ve bir kaç tane de iyice acınası olaylar geçmiştir. Siz de hikayenizi yazın. Beraber gülelim.
yetersiz bakiye
Anti kişisel gelişim sayfası.
...