İnsan Neden Yalan Söyler?

1 beğenilme 0 beğenilmeme
14 okuma
10 Ağustos Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,292 puan) yazdı
İnsan neden yalan söyler? Asıl sorulması gereken buna neden ihtiyaç duyar. Hepimiz yalanın kötü bir şey olduğunu öğrenmişizdir. Ama hepimiz hayatımızda mutlaka bu yola başvurmuşsuzdur.

Aslında yalan söylemekten çok yalan söyleten durumları incelememiz gerekir. Bir insan neden yalana ihtiyaç duymak zorunda bırakılır bunu sorgulamamız gerekir. Biri bize yalan söylediğinde oturup bunu düşünmemiz gerekir. Onu, "neden yalan söylemek zorunda bıraktığımızı"...

Elbette bize yalan söylendiğinde kendimizi kötü hisseder ve tek suçlunun yalan söyleyen kişi olduğuna yürekten inanırız. Ama çoğu zaman bu doğru değildir. Çoğu zaman yalan söyleyen kişi haklıdır.

Ben her zaman dürüst olmaktan yanayım. Fakat dürüstçe söylediğim şeyler bana çok şeye mal olduğundan yalanı tercih ettiğim olur. Üstelik bunu çok da rahat yaparım. Bana yalan söyleten kişi düşünsün neden yalan söylediğimi. Eğer anlayamıyorsa yapacak bir şey yok zaten.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
18 Ağustos misafir cevapladı
Şerefsiz oldugu icin. NET.

İlgili hikayeler

2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 4 okuma
2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 4 okuma
9 Ağustos Tarihin Tozu kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (6,196 puan) yazdı
2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 4 okuma
6 Temmuz Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Bana Özel yazdı
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 11 okuma
16 Ağustos Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,292 puan) yazdı
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 13 okuma
19 Temmuz Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (6,196 puan) yazdı
Yetersiz Bakiye; küçük kayıpların, başarısızlık hikayelerinin, ezik olayların kısacası tarihin ortanca çocuklarının sayfası. Tüm bunlara rağmen yıkılmamış, mutlu ve tüm başarısızlıklarını gülerek anlatabilen, tesellisi olan züğürtlerin sayfası. Biliyoruz ki sizin de başınızdan yüzlerce küçük başarısızlık, onlarca büyük başarısızlık ve bir kaç tane de iyice acınası olaylar geçmiştir. Siz de hikayenizi yazın. Beraber gülelim.
yetersiz bakiye
Anti kişisel gelişim sayfası.
...