Gelenek, Görenek, Anane, Töre

2 beğenilme 0 beğenilmeme
8 okuma
8 Ağustos Genel Durumlar kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (5,462 puan) yazdı
Yakın zamanda içinde bulunmak zorunda kaldığım bir sürü gelenek göreneğin çıkışlarını, nasıl evrildiklerini ve insanların saçma da olsa nasıl sürdürmeye devam ettiklerini merak ediyorum.

Kız isteme adetlerinden tutun da sözde nişanda neler yapılır, neler yapılmalıdır, yörelere göre farklılıkları nelerdir, iki farklı kültür aralarında nasıl anlaşır ve daha bir sürü -fizik sorularından bile daha- zor sorular.

En nihayetinde istenen belli, amaç belli. Peki ya bu amacın dışındaki gereksiz bir sürü davranış, tavır ve beş maymun hikayesindeki gibi böyle gelmiş böyle gider ilkeleri nedendir.

Sizin de saçma bulduğunuz ama uymak zorunda kaldığınız gelenek, görenekler var mı? Varsa neler hissediyorsunuz bunlar uyarken.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 gün önce misafir cevapladı
Iki farkli kultur nasil mi anlasir? Anlasamaz bence. Biraz acik konustum sanirim. Biri horon tepiyor digeri halay cekiyor. Biri teperken digerinin cektigi bir ortamda valla kimse kimsenin nazini fazla cekemez bence. Te o ka!

İlgili hikayeler

2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 5 okuma
4 gün önce Genel Durumlar kategorisinde seyyah Vasati Üye (860 puan) yazdı
1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 4 okuma
11 Ağustos Genel Durumlar kategorisinde seyyah Vasati Üye (860 puan) yazdı
2 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 6 okuma
2 Ağustos Genel Durumlar kategorisinde seyyah Vasati Üye (860 puan) yazdı
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 5 okuma
26 Temmuz Genel Durumlar kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (5,462 puan) yazdı
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 21 okuma
21 Temmuz Genel Durumlar kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (5,462 puan) yazdı
Yetersiz Bakiye; küçük kayıpların, başarısızlık hikayelerinin, ezik olayların kısacası tarihin ortanca çocuklarının sayfası. Tüm bunlara rağmen yıkılmamış, mutlu ve tüm başarısızlıklarını gülerek anlatabilen, tesellisi olan züğürtlerin sayfası. Biliyoruz ki sizin de başınızdan yüzlerce küçük başarısızlık, onlarca büyük başarısızlık ve bir kaç tane de iyice acınası olaylar geçmiştir. Siz de hikayenizi yazın. Beraber gülelim.
yetersiz bakiye
Anti kişisel gelişim sayfası.
...