İlahi mesajı nasıl iletirdiniz?

1 beğenilme 0 beğenilmeme
104 okuma
25 Temmuz 2017 Kısa Devre kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) yazdı
Hani hep derler ya bize kitap gönderildi tanrı tarafından diye, şimdi inanç şu: Tanrı insanlara mesaj vermek istiyor. Sonra da mesajlarını bir kitapta toplamaya karar kılıyor, gönderiyor kitabı. Kendisine kitap gönderildiğine inanan belli başlı birkaç din var. Tabi bi sürü polemik, yok değişti de yok değişmedi de, yok şunu demek istemedi de şunu demek istedi de falan filan…


Bundan birkaç sene önce Güney Amerika’da bir takım insanlarla birlikteydik. Bu insanlar cidden çok gariptiler ve bu insanlar da kendilerine mesaj gönderildiğini düşünüyorlardı. Yalnız bunlara tanrı kitap göndermemiş. Bunun yerine tanrı mesajını bir takım bitkilerin içine yerleştirmiş, mantar, dattura vs. Algı düzeyinize ve biçiminize ışık hızında müdahale edip değiştiren cinsten bitkiler. Bir nevi ilahi teknoloji. Mesaj bitkide, yiyorsun içiyorsun mesajı alıyorsun. Bizim cd, dvd teknolojimiz gibi bir durum. Bitkinin değiştirildiğini, tahrif edildiğini düşünen kimseye rastlamadık. Hatta bu durumla ilgili espri yaptığımızda bir hayli güldüler, ama hepimiz espriye değil de bize güldüklerini tereddütsüz anladık ve biz de en az onlar kadar gülmekte hiç tereddüt etmedik.

Neyse bizim mesajları kitap olarak gönderilmişlerimizin, okumadan fikir yürütüyorsunuz, serzenişlerini de hatırlayarak Güney Amerikalı bu arkadaşlara onların kitaplarını da okumak istediğimizi söyledik. Uygun zaman ve koşullar sağlandığında okuduk da. Yanımızda bulunan Kanada’lı arkadaş ertesi gün şaşkın gözlerle çevreyi süzerken şöyle mırıldanıyordu: “Vavv, Ben de olsam kesinlikle mesajımı böyle iletirdim”

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
25 Temmuz 2017 misafir cevapladı
iyi de, her insan o bitkileri tükettiğinde aynı mesajı almıyor. Her insan farklı bir mesaj alıyor. Demek ki mesaj topluma değil kişiye gönderiliyor. Bu da İslam dinine uyar, zira İslam dininde Tanrı ile insan arasında aracı yoktur. Yani ruhban sınıfı yoktur. Ayrıca mesajı yorumlayacak ve doğru yol ne ise onu gösterecek kişi de yoktur. Her insan kendi arzusu ile dua eder ve mesaj alır veya almaz. Mesaj kişisel olsa da bazen gelir bazen gelmez. Her insanın gönlü açık değildir. Ayrıca egodan türeyen istekler yanıtlanmaz. Yani mesaj gelmez.
H.B.

İlgili hikayeler

1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 8 okuma
12 Temmuz 2017 Kısa Devre kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) yazdı
1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 28 okuma
4 Temmuz 2017 Şehrin Akıntısı kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) yazdı
1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 19 okuma
25 Haziran 2017 Kişisel Bakın kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (6,198 puan) yazdı
1 beğenilme 0 beğenilmeme
4 cevap 124 okuma
12 Eylül 2017 Aşk - İlişkiler Alemi kategorisinde Karga Psikolojik Vaka (7,396 puan) yazdı
1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 85 okuma
3 Eylül 2017 Kısa Devre kategorisinde Rakun Psikolojik Vaka (6,198 puan) yazdı
Yetersiz Bakiye; küçük kayıpların, başarısızlık hikayelerinin, ezik olayların kısacası tarihin ortanca çocuklarının sayfası. Tüm bunlara rağmen yıkılmamış, mutlu ve tüm başarısızlıklarını gülerek anlatabilen, tesellisi olan züğürtlerin sayfası. Biliyoruz ki sizin de başınızdan yüzlerce küçük başarısızlık, onlarca büyük başarısızlık ve bir kaç tane de iyice acınası olaylar geçmiştir. Siz de hikayenizi yazın. Beraber gülelim.
yetersiz bakiye
Anti kişisel gelişim sayfası.
...